Skok do zawartości Skok do stopy

Nowe trendy w świecie materacy. Jak wygląda stylowy materac?

Zapewne większość osób jest świadoma tego, że trendy w modzie zmieniają się w zasadzie z każdym nowym sezonem. Istniejąca moda jest dyktowana przez projektantów oraz wpływowych ludzi z branży, a następnie wcielane w życie. Co ciekawe, w świecie materacy także istnieją tego rodzaju trendy. Jak jednak wygląda to w praktyce?

Moda w branży odzieżowej często wynika z pomysłów projektantów, podczas gdy moda w świecie materacy jest o wiele bardziej zbliżona do potrzeb konsumenta. Przykładowo, pewien szwedzki producent w procesie tworzenia produktów do nowej kolekcji często inspiruje się potrzebami swoich klientów. Z uwagi na postęp technologiczny jest w stanie uzyskać nowoczesne rozwiązania oraz tkaniny, konstrukcje czy bardziej specyficzne właściwości konkretnych części materacy. Niektóre firmy z branży ruszyły za tego rodzaju podejściem, gdyż skutecznie wpływa korzystnie na zadowolenie klientów, a co za tym idzie, zwiększa faktyczną sprzedaż.

Materace Bonellowe – wygodne i wytrzymałe

Sporą popularnością cieszą się obecnie materace bonellowe. W wypełnieniu tego rodzaju sprężyny przyjmują kształt klepsydry i łączone są za pomocą usztywnionego drutu. Dzięki temu mechanizmowi nacisk w jednej części materaca można odczuwać na całej powierzchni równomiernie. Ponadto, charakteryzuje się on elastycznością powierzchniową, co w efekcie minimalizuje uczucie zapadania się w materacu. Warto dodać, że tego rodzaju materace polecane są szczególnie osobom o wadze powyżej 80 kg, ze względu na mechanizm działania i istniejące siły fizyczne. Materac bonellowy cechuje ponadto wysoka wytrzymałość.

Materace Kieszeniowe – stabilne i zapobiegające schorzeniom

Najważniejszym elementem materacy kieszeniowych są sprężyny kieszeniowe. Konkretne sprężyny zostały umieszczone specjalnych, materiałowych woreczkach, które następnie poddano zespoleniu. W ten sposób każdy element konstrukcji jest w stanie działać niezależnie od innych. Materace tego typu tworzone są z myślą o osobach, które chcą sprawić sobie stabilne i ortopedyczne podparcie. Świetnie sprawdzi się w zapobieganiu schorzeniom mięśniowo-szkieletowym, jak i w walce z potencjalnym bólem. Wynika to z faktu, że sprężyny są w stanie dostosować się do kształtu ciała.

Materace Piankowe – lekkie i prozdrowotne

Coraz większą popularnością cieszą się także modele piankowe, których wielką zaletą jest możliwość jego stosowania na różnego rodzaju podnoszonych stelażach, co wynika z jego stosunkowo niedużej wagi. Niska waga materaca może być szczególnie ważnym aspektem szczególnie dla osób słabszych lub starszych, które o wiele łatwiej poradzą sobie z przedmiotem ważącym 15 kg niż 40 kg. Do najczęściej wybieranych materacy piankowych należy zaliczyć materace termoelastyczne, wysokoelastyczne, jak i lateksowe. Poszczególne rodzaje materacy charakteryzuje dopasowywanie się do kształtu ciała czy wykonywanie z naturalnych surowców, co wspiera obieg powietrza w jego wnętrzu. Warto także dodać, że ważną zaletą lateksowego materaca są jego właściwości antyalergiczne.

Pozostaw komentarz