Skok do zawartości Skok do stopy

Czym są materace hybrydowe i dlaczego warto je rozważyć

Dobrze dobrany materac to gwarancja zdrowego i dobrego snu. Obecnie coraz większą wagę przykładamy do rodzajów materacy, które znajdują się w naszych sypialniach. Wśród różnych rodzajów materacy dotychczas najbardziej popularne były materace piankowe i sprężynowe, ale wraz z rozwojem technologii pojawiły się materace hybrydowe. Jest to kompromis pomiędzy właściwościami dwóch typów materacy, który łączy ich największe zalety. Sprawdźmy, dlaczego materace hybrydowe są tak często wybierane? 

Jak działają materace hybrydowe?

Materac hybrydowy to innowacyjne rozwiązanie łączące wygodę materacy piankowych ze stabilizacją materacy sprężynowych. W materacach hybrydowych sprężyny są zabezpieczone z obu stron wieloma warstwami różnego rodzaju pianek, co gwarantuj wygodny sen. W odróżnieniu od materacy kieszeniowych warstwa oddzielająca sprężyny składa się z większej ilości materiałów posiadających różne właściwości. Dzięki zastosowaniu sprężyn materac dopasowuje się do naszej budowy, zapewniając dobry sen nawet osobą cierpiącym na różne schorzenia. Częstym rozwiązaniem jest pianka żelowa, która ochładza podczas ciepłych nocy, jest to szczególnie istotne dla osób cierpiących na nadmierną potliwość. 

Dla kogo materace hybrydowe będą najlepszym rozwiązaniem?

Jest wiele osób, które powinny rozważyć zakup materaca hybrydowego. Przede wszystkim osoby o dużej wadze powinny docenić jego zalety. Sprężyny zapewniają dopasowanie do budowy ciała, a miękkie warstwy pianki pozwalają na wygodny sen nawet przy dużej wadze. Dodatkowo materace hybrydowe nie przenoszą drgań, co w szczególności docenią pary. Sztywność materaca to również duża zaleta dla osób starszych, które będą mogły łatwiej wstać z łóżka bez pomocy innych osób. Obecnie często można spotkać materace hybrydowe w hotelach i pensjonatach. Dzięki swoim właściwością dopasowują się do wielu osób, co jest szczególnie ważne w hotelach. Wybierając materac hybrydowy, mamy pewność, że nasz sen będzie prawidłowy, a następnego dnia wstaniemy wypoczęci. 

Jak wybrać materac hybrydowy?

Wybór konkretnego rodzaju materaca nie jest prosty, każda osoba potrzebuje indywidualnie dobranego materaca o specyficznych parametrach. Podstawową kwestią, jaką musimy brać pod uwagę, jest stopień twardości materaca. Im cięższy użytkownik, tym wyższa musi być twardość materaca do spania. Nie możemy zapomnieć o wymiarach. Materace hybrydowe z reguły są wyższe od pozostałych typów więc wato uwzględnić to podczas zakupu łóżka. 

Podsumowanie 

Materace hybrydowe to rozwiązanie, z którego z pewnością ucieszą się osoby z problemami kręgosłupa i dużą wagą. Nie musimy już wybierać pomiędzy zaletami materacy piankowych i sprężynowych, materace hybrydowe są połączeniem tych dwóch rodzajów. Dzięki połączeniu sprężyn i warstw pianki uzyskujemy dobre właściwości mechaniczne materaca przy zachowaniu wygody. Brak przenoszenia drgań i możliwość zakupu materaca z żelową warstwą chłodzącą sprawiają, że obecnie jest to najlepsze rozwiązanie na rynku materacy. 

Pozostaw komentarz