Skok do zawartości Skok do stopy

Czy materac może pomóc w leczeniu bezsenności?

Sen jest dla organizmu każdego z nas nadrzędną wartością. W trakcie głębokiego wypoczynku możemy się zregenerować i zebrać siły na kolejny dzień. Sen powinien być ciągły, a sam proces zasypiania nie powinien przysporzyć nam większego problemu. Coraz więcej osób jednak skarży się na bezsenność lub sen przerywany. Analogicznie taka sytuacja sprawia, że doświadczamy problemów z koncentracją, a także czujemy chroniczne zmęczenie. Wobec tego, czy odpowiednio dobrany materac pomoże rozwiązać problem bezsenności?

Co jest przyczyną bezsenności?

Problem bezsenności jest obecnie wyjątkowo powszechny – zarówno wśród dorosłych jak i wśród młodzieży. Warto zauważyć, że o bezsenności mówimy w momencie, kiedy:

  • doświadczamy problemów już podczas zasypiania;
  • wielokrotnie budzimy się w ciągu nocy i nie możemy zasnąć ponownie;
  • budzimy się za wcześnie i również nie możemy po tym zasnąć.

Łatwo można się domyślić, że bezsenność ma prawdziwie destrukcyjny wpływ na na nasz organizm. Zwykle wskazujemy na to, że główną jej przyczyną są stresujące przeżycia, nieprzyjemne doświadczeniaa nawet zbyt wysoki poziom zmęczenia, który po prostu nie pozwala nam zasnąć. Okazuje się jednak, że bezsenność może być powodowana przez jeszcze jeden, wyjątkowo istotny czynnik. Nieodpowiednio dobrany materac, powodujący dyskomfort również może znacznie utrudnić nam proces zasypiania. Warto o tym pamiętać, a być może uda się nam skutecznie walczyć z bezsennością.

Czy materac może pomóc w leczeniu bezsenności?

Zgodnie z tym co zostało już wspomniane, to właśnie nieodpowiednio dobrany materac może być jedną z przyczyn problemu – choć nie jest to regułą. Jeśli więc niedawno wymieniliśmy materac w naszej sypialni, a problem dalej pozostał, wówczas warto skupić się na podjęciu odpowiedniej terapii, która może ten problem wyeliminować. Okazuje się, że materac również może okazać się dla nas wsparciem. Nie chodzi tu wcale o wygodę danego materaca czy jego twardość – choć jest to równie istotny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze. Dla osób borykających się z chroniczną bezsennością zostały zaprojektowane całkiem inne materace, które wyróżniają się właściwościami terapeutycznymi. Mowa tu np. o materacach aloesowych lub lawendowych. Wykorzystanie tych substancji już na etapie produkcji materaca ma mieć zbawienny wpływ na jakość i higienę naszego snu. Zarówno aloes jak i lawenda to rośliny o działaniu kojącym i uspokajającym. W ten sposób tuż po położeniu się, będziemy mogli odczuwać przyjemną woń i terapeutyczne działanie. Takie materace z pewnością pomogą nam rozwiązać problem bezsenności, a dodatkowo zagwarantują nam wygodny i spokojny sen

Materac jako remedium na bezsenność – jak go wybrać?

Wybierając materac jako wsparcie w terapii bezsenności zwracamy uwagę nie tylko na to, czy posiada on dodatek aloesu lub lawendy. Nie zapominajmy o tym, że liczy się także komfort snu. Ciekawym rozwiązaniem stają się więc materace z odpinanym top’em, dzięki czemu każdy z nas zyska możliwość dopasowania współczynnika twardość do własnych preferencji. Dzięki takim parametrom, szybko uda się nam zasnąć i mieć przyjemne sny.

Pozostaw komentarz